Kádkezelések
CARACALLA KÁD
A kezelés során fúvókákon keresztül vízsugarak masszírozzák vendégeinket, miközben a léleknek fényterápia segít a regenerálódásban. A víz alatti masszázs hatásának eredményei vérkeringésünk és metabolizmusunk karbantartása, az ellazulás és a hangulatunk javulása.
SZÉNSAVFÜRDŐ
A szénsavas fürdőt, mint a szívbetegek gyógykezelésének specifikus eszközét, a német orvos Dr. Beneke1870-ben megjelent tanulmánya óta alkalmazzák, kiegészítő gyógykezelésként a kardiovaszkuláris betegségek rehabilitációjában. A hazai gyógyászat több évtizede alkalmazza rendszerszerűen a szénsavfürdőt, elsősorban a perifériás érbetegségek rehabilitációs kezelésében, valamint az infarktus utáni állapotok kezelése során.
TANGENTOR
A masszázs speciális formája, ahol a masszőr kezét vízsugár helyettesíti. A kezelést úgynevezett „tangentor” kádban végzik, innen ered az elterjedt elnevezés. A kezelés során a víz hőmérsékletének hőhatása és a masszázs mechanikus hatása is érvényesül. A hagyományos masszázshoz hasonlóan az izomzat tónusát befolyásoljuk. Fokozott izomtónus esetén izomlazítás, csökkent izomtónus esetén annak fokozása a cél.
ISZAPPAKOLÁS
Az iszapkezelést a gyógyvízzel szemben általában nem az egész testen alkalmazzuk. A teljes test nem merül vízbe, így a gyógyvízkezelések fizikai hatásai csak részben érvényesülnek iszapkezelés esetén. Az iszapkezelés esetén nagyobb az ásványi anyagok koncentrációja a kezelt testrészen, így helyi hatása erősebb, általános hatása enyhébb a gyógyvízénél. Gyógyiszappal sokkal könnyebb részkezelést, célzott kezelést végezni.
Leggyakrabban idült mozgásszervi panaszok, megbetegedések kezelésére alkalmazzuk, de bizonyos nőgyógyászati problémák kezelésére is hatékony lehet a gyógyiszap kezelés.
SÚLYFÜRDŐ
A súlyfürdő víz alatti kezelés, melynek célja, hogy a gerinc csigolyáinak egymástól való eltávolításával megnyújtsa a gerincoszlopot. Segítségével elérhető, hogy az izmok ellazuljanak, a gerinc megnyúljon, és ennek hatására a porcsérv visszahúzódjon.